AnasayfaHizmetlerKurumsalMakalelerHaberlerSoru-CevapKariyerİletişim
Kurumsal
Kadromuz
Hakkımızda
Kadromuz

A. Nihat ERTÜRK

 

Yeminli Mali Müşavir.

   1942 Elazığ  doğumlu. Ankara iktisadi ve Ticari Bilimler Akademi'sinden 1965 yılında mezun oldu. Aynı Akademide İşletme Yönetimi Programını tamamlayarak lisans üstü  sertifika aldı. 1961 yılında çalışma hayatına başlayan A. Nihat Ertürk Ankara’da 14 yıl süreyle çalıştı, uzmanlık , müfettişlik , Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptı.1975 yılında Özköseoğlu gurubu , Marmara Kağıt, Palmiye Tatil Köyü şirketlerinde Mali İşler Müdürlüğü,Yönetim Koordinatörlüğü , Yönetim Kurulu üyeliği , Başkan Yardımcılığı yaptı.

   DPT'nin Beşinci  ,Altıncı ve Yedinci Beş yıllık Kalkınma Planı Çalışmalarına TÜSİAD’ı  temsilen   Turizm ,Yatırım, finansman, komite komisyon üyesi ve  raportörü olarak katılmıştır. Ayrıca  DPT’ nin Vergi özel ihtisas komisyonunda görev aldı.

   1990 yılı Nisan ayından bu yana kendisine ait Ertürk YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş nin Yeminli Mali Müşaviri, Yönetim Kurulu Başkanı ve Sorumlu Ortak Baş Denetçi  olarak mesleki hizmet vermektedir.. Ayrıca TYD Yüksek İstişare Konseyi ve Mali Mevzuat Komisyonundaki  görevleri  devam etmektedir.

    Her yıl yayınlanan yatırım teşviklerinin , hazırlanması safhasından başlayarak  Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı  Teşvik ve Uygulama Genel  Müdürlüğüne şahsen ve  TYD olarak görüş ve önerilerini rapor halinde hazırlamaktadır. Turizm konusunda çeşitli araştırma ve raporları mevcuttur. Basılı kitapları ve çok sayıda makalesi vardır. Turizm sektörünü TBMM bütçe plan Komisyonunda  temsil etmiş yazılı ve sözlü önerilerde bulunmuştur.

   Turizm Sektöründe KDV nin %18 den %8’e  indirilmesinin Türk Maliyesi ve hazinesine ilave katkıları hakkında önemli araştırmalar yapmıştır. Dönemin Maliye Bakanı  ve  yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda Turizm sektöründe KDV ‘nin %8 indirilmesinde çok  bu büyük katkı sağlamıştır. Halen ve 27 yıldan beri Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı , Yeminli Mali Müşavir, Bağımsız Baş Denetçi olarak görev yapmaktadır. Turizm İnşaat ,imalat Hizmetleri sektöründe Şirketlerin Kurumlar Vergisi Beyanname Tam Tasdik işlemleri ile Bağımsız Denetim işlerini güçlü kadrosu ile yürütmekte ve yönetmektedir.

   Gerek 57 yıllık Meslek hayatında gerekse 27 yıllık Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçilik görevlerinin kusursuz ve tam bir başarı ile yürütmüş. Ülkemizin en saygın Yeminli Mali Müşavirleri arasında yer almış, Meslekte duayenlik mertebesine yükselmiştir. Halen ekibi ile bu görevi sürdürmektedir.


Recep BİRDAL

 

1968 yılında Ankara İktisadi İlimler Akademisi mezunu olup 1971-72 yıllarında İş Bankası İktisadi araştırmalar  Müdürlüğünde görev yapmıştır.Eylül 1972  ila 1980 Nisan ayına kadar Maliye Bakanlığında Vergi Müfettişi olarak  görev yapmış daha sonra 1980-88 yılları arasında İstanbul'da çeşitli Vergi Dairelerinde  Müdürlük yapmıştır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız denetçi  yetki belgesi vardır.1995 Mayıs ayından bu yana Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik Bağımsız Denetim A.Ş.de Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.       


Cüneyt ERTÜRK

       

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu. Yabancı sermayeli bir firmada 1,5 yıl süreyle yatırım bölümünde çalıştıktan sonra U.C.San Diego, U.C. Santa Barbara , U.C.  Berkeley ve İstanbul Üniversite'sinde sertifika programlarına katılmıştır. Yabancı dili İngilizce olup, 1993 yılından itibaren Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim A.Ş. de genel Müdür olarak çalışmaktadır.

Uzmanlık konuları arasında aşağıdaki konular yer almaktadır.

-          Yatırım teşvik mevzuatı ve uygulamaları

-          Şirket birleşme ve bölünmeleri

-          Ar-Ge destek mevzuatı ve uygulamaları

-          İndirimli kurumlar vergisi uygulamaları

-          Turizm danışmanlığı

-          Kurumsal finansman

-          Finansal risk yönetimi

-          Due diligence raporlaması

-          Şirket reorganizasyonları

-          Yurtdışı şirket/şube organizasyonları

-          Bağımsız denetim raporlamaları


A.Arkın ERTÜRK

 

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1994 yılında mezun olmuştur. İsviçre , Cenevre "L'ecole de Geneve" de , ABD Boston Üniversitesinde eğitimine devam etmiştir.

2002 Yılından itibaren Mali Müşavir yetki belgesi vardır.1991 Yılından itibaren Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim A.Ş. de Finanstan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Denetçi görevini sürdürmektedir.. KGK tarafından verilen  Bağımsız Denetçilik belgesi sahibidir..


Koray Ayhan KARAPINAR

 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bülümünden 1993 yılında mezun oldu. 1994-1995 dönemi askerlik hizmetini yerine getirmiştir. SMMM  belgesine sahiptir. Yabancı dili İngilizcedir.

1995-1998 arasında  İlke Yeminli Mali Müşavirlik LTD.şti.’ de çalışma hayatına başladı. Mali Müşavirlik stajını da tamamladı. Haziran/1998 döneminde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik  Yetki Belgesi ve 2012 yılında SPK Bağımsız Denetim Yetki Belgesi , 2013 yılında KGK Bağimsiz Denetçi Belgesine Sahiptir.

Kasım /1998 döneminden bugune değin Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim A.Ş .’nde Kıdemli Denetim Uzmanı 2013 yılından beri Denetim Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

 


Tolga OKUYAY

 

1980 istanbul doğumlu. Kabataş ticaret lisesi mezunu olup, Gazi üniversitesi muhasebe ve Anadolu üniversitesi işletme bölümlerinden mezun oldu. 2006 yılında SMMM belgesini almış.2008 den denetim firmalarında denetim bölümlerinde denetçi olarak çalışmıştır. Yabancı dili İngilizcedir. Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş.’de Denetçi görevini sürdürmektedir.

 


 

 


Aysel GÖMLEKSİZ

      

        1984 yılında Gümüşhane’nin Torul ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden  2012 yılında mezun oldu. 2013 yılında SMMM stajını Mali Müşavirlik ofisinde başlattı, 2016 yılında SMMM belgesini almaya hak kazanmıştır. İSMMMO ‘nun düzenlediği E fatura, E Defter uygulamaları ve Dönem Sonu İşlemleri ile ilgili  seminerlere katılmıştır. Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş.’de Bağımsız Denetçi yardımcısı görevini sürdürmektedir.